Royal Rangers - naše děti

Royal Rangers je organizace, která vznikla v 60. letech 20. století v USA se záměrem pomoci mladým lidem najít dobré životní hodnoty a vybudovat jejich charakter. Od roku 1996 funguje v České Republice.

Cílem Royal Rangers je vést děti k aktivnímu životnímu stylu a rozvíjet jejich schopnosti a dovedností přiměřeně jejich věku. Programy probíhají často venku (výlety, víkendové nebo pobytové akce). Máme také pravidelné klubové programy, které probíhají každý týden. Snažíme se děti všestranně rozvíjet – ve sportu, tábornictví, vztahu k přírodě, v sociálním cítění a morálních hodnotách. 

 

Ve znaku máme zlatou čtyřcípou hvězdu znázorňující čtyři oblasti osobnosti – fyzickou, psychickou, duchovní a sociální, které se všechny snažíme rozvíjet přiměřeně k věku dítěte.

Červená hvězda připomíná základní učení Bible. Modrá hvězda s osmi hroty znázorňuje etické hodnoty – jakýsi morální kodex a ideál: Royal Ranger je bdělý (pozorný), čistý (na těle i v řeči), čestný, statečný, poslušný, zdvořilý, věrný (svým zásadám) a duchovní (aktivně rozvíjí svůj vztah s Bohem).

Ladislav Menčík

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

telefon: 774 521 624

Loading...
Loading...