Dokument Na hranici

Délka: 26min
Dokument vytvořili: Martin Penc, Jindra Svoboda, Honza Šimek jr, Ondra Kokta, Honza Razák, Roman Bryknar, Patrik Aulický.
Projekt byl vytvořen za podpory agentury Mládež v akci a Apoštolské církve Varnsdorf.

Po letech, kdy se v našem regionu konaly demonstrace, se parta mladých lidí zamýšlela, jestli mediální kampaně o Varnsdorfu a okolí skutečně vypovídají o pocitech většiny lidí z kraje. Zprávy o beznaději, vykořeněnosti nás namotivovaly udělat vlastní průzkum a natočit dokument skrze oči místních mladých lidí. Sami reportéři nám přiznávali, že jejich pohled vychází z atmosféry demonstrací, ale že vlastně vůbec neví, jak to tu chodí normálně. Sami těžkooděnci se svěřovali, že v jejich městech mají mnohem více každodenních problémů než vidí zde. Tyto názory byly tím posledním, co nás vyprovokovalo, abychom projekt skutečně spustili.

Během roku a půl, kdy jsme se učili umění dokumentu ovládat za pomoci profesionálních koučů vznikl 26min dokument o našem kraji. Od začátku jsme byli napnutí, jak to celé dopadne. Naším zájmem byly rozhovory s lidmi, kteří v našem kraji něco tvoří stejně jako názor lidí z ulice. 

Pomocným vodítkem dokumentu je tzv. Schrodingerův myšlenkový experiment - kdy máme 2 skupiny lidí. Jedna, která věří, že kočka zavřena v krabici s radioaktivním materiálem a spouštěcím mechanismem (velmi jednoduše řečeno) je určitě mrtvá a druhá, která si myslí, že kočka stále žije. Projekt není skrytou propagací Schrodingerova instutu, jak si někteří myslí, spíše jsme si vzali na pomoc onen dávný myšlenkový experiment.

Loading...
Loading...