Pomoc pro Ukrajinu

Válečný konflikt na východní Ukrajině si již vyžádal více jak 1 000 000 tzv. vnitřních uprchlíků, kteří museli opustit leckdy ve spěchu své bydliště, svou práci, své firmy atd.. a mnozí se již nyní nemají kam vrátit. Jejich dům či byt už prostě neexistuje. Ti šťastnější se dostali k někomu ze svých příbuzných. Ti, kteří takovou možnost nemají, žijí po ubytovnách a v pronajatých bytech, často ve velmi špatných podmínkách. Mnozí nacházejí pomoc v církvi, kde dostanou nejenom základní materiální pomoc, ale i duchovní oporu a útěchu.

Složitá situace uprchlíků z válkou postižených oblastí východní Ukrajiny nás podnítila k vyhlášení humanitární sbírky cílené na finanční podporu rodin uprchlíků, kteří prozatím našli nový domov na západní Ukrajině a to zejména v Zakarpatské oblasti.

Jsme vděčni za všechny církve i jednotlivce, které situace na Ukrajině nenechává lhostejnými. Rozhodli jsme se v rámci sboru Apoštolské církve ve Varnsdorfu se také zapojit ke zprostředkování praktické i finanční pomoci lidem, postiženým válkou.

Budeme rádi, když se k této vizi připojí co nejširší počet pravidelných dárců a podporovatelů. Jsme otevřeni i pro spolupráci s dalšími humanitárními křesťanskými organizacemi. V jednání je spolupráce s humanitární organizací Nehemia, která už na Ukrajině řadu let pomáhá. 

Více se dozvíte na www.pomocproukrajinu.estranky.cz

Loading...
Loading...